Biograafia

 

Berit Aicha Vill, kes on Müstika Tantsustuudio tegevjuht ning tantsuõpetaja. 
Alustanud kõhutantsuga 2000. aastal ja nüüdseks tantsinud juba 17 aastat, on ta reisinud töötanud tantsijana Eestis, Lätis, Leedus, Prantsusmaal, Saksamaal, Kreekas ja Soomes. Alates 2004. aastast töötab treenerina juhendades tunde ja kursusi erinevates linnades Eestis ja ka välismaal. Lisaks on Berit Vill olnud žüriis kohtunikuks mitmetel rahvusvahelistel kõhutantsufestivalide võistlustel: Azure ja Dum Tek(Läti), Raks Berlin(Saksamaa), Cairo By Night ja To Dance or Not to Dance Live( Kreeka). 
Berit Aicha Vill on ka kogemustega koreograaf ning juhendab lisaks ka Müstika kõhutantsu showgruppe, kellega on esinemas käidud erinevatel festivalidel, eraüritustel kui ka edukalt osa võetud mitmetest konkurssidest. 
Stiilid, mida Berit õpetab ja tantsib on idamaine tants, kõhutants, raqs sharqi, klassikaline kõhutants, fantasy kõhutants, american tribal style kõhutants, tribal fusion kõhutants, eksperimentaalstiilid, araabia folkloor, Türgi mustlastants. 
Tantsust vabal ajal disainib ja valmistab Berit ka eritellimusel kõhutantsukostüüme. (Müstika Designs)
*Berit Aicha Vill sai äsja emaks ning jagab meeleldi ka oma kogemusi sellest, kuidas kõhutants valmistab ette sünnituseks ning aitab naise kehal pärast sünnitust taas oma kehaga sõbraks saada! Vaata Beriti teekonda emakssaamiseni siit: https://www.youtube.com/playlist?list=PLjm_mTEZPqnlvOsBdbRnvv9Y3sKYvFKyX
Rohkem infot: www.mystika.ee ja www.beritvill.com

Berit Aicha Vill on Müstika Tantsustuudio tegevjuht ning tantsuõpetaja, koreograaf. Müstika Tantsustuudio Eesti üks vanimaid ja suurimaid kõhutantsustuudioid, mis asutati aastal 2007 Tallinnas. 

Alustanud kõhutantsuga 2000. aastal ja nüüdseks tantsinud juba 17 aastat, on Berit reisinud töötanud tantsijana Eestis, Lätis, Leedus, Prantsusmaal, Saksamaal, Kreekas ja Soomes. Alates 2004. aastast töötab ta tantsuõpetajana juhendades tunde ja kursusi erinevates linnades Eestis ja ka välismaal.

Berit Vill on andnud kursusi, esinenud ning olnud žüriis kohtunikuks mitmetel rahvusvahelistel kõhutantsufestivalide võistlustel: Azure(Läti) ja Dum Tek(Läti), Raks Berlin(Saksamaa), Cairo By Night(Kreeka) ja To Dance or Not to Dance Live( Kreeka), Piramida(Läti), Raks Sharqi Stars(Prantsusmaa), Rytietiškų šokių festivalis "Šokiai Visiems" (Leedu) jpt. 

Berit Aicha Vill on ka kogemustega koreograaf ning juhendab lisaks ka Müstika kõhutantsu showgruppe (Müstika Kõhutantsu Showgrupp & Müstika Tribe), kellega on esinemas käidud erinevatel festivalidel, eraüritustel kui ka edukalt osa võetud mitmetest konkurssidest. 

 

Stiilid, mida Berit õpetab ja tantsib on idamaine tants, kõhutants, raqs sharqi, klassikaline kõhutants, fantasy kõhutants, american tribal style kõhutants, tribal fusion kõhutants, eksperimentaalstiilid, araabia folkloor, Türgi mustlastants. 

Tantsust vabal ajal disainib ja valmistab Berit ka eritellimusel kõhutantsukostüüme ning aksessuaare. (Müstika Designs)

 

Silmapaistvaimad saavutused:

- Uute stiilide maaletoomine: tribal fusion, ATS, burlesk. Müstika Tantsustuudio oli üks esimesi tantsustuudioid, kes hakkas aktiivselt tegelema ATSi ja Tribal fusioni õpetamise ja levitamisega Eestis.  Kõige esimene avalik burleskikursus toimus aastal 2011, mida juhendas legendaarne burleskiartist USA's - Princess Farhana, kes andis veebruaris Tallinnas 2 burlesque õpituba ning esines pärast Müstika Tantsustuudio korraldatud üritusel nimega "Müstiline Burleski ÖÖ" klubis Prive. 

- Müstika Tantsustuudio, algupäraselt Müstika Maagiline Teater oli algusest peale loodud ideega, et erinevad stiilid ja formaadid võivad teha omavahel koostööd ning kombineerida võib täiesti erinevaid stiile ning neid ka publiku ette tuua. Nii saigi Müstika Salongiõhtutest uus ürituste formaat. Pärast kahte Müstilist Burleskiööd Ööklubis Prive, toimus mitmeid Müstika Salongiõhtuid, kus esinesid nii kõhutantsijad, burleskitarid, kui ka teised põnevad külalisesinejad - lauljad, mustkunstnikud, tuleshow, akrobaadid, ansamblid, miimid jpm. 

- Haflade e. intensiivsete kursuste ja kontsertide korraldamine (Kõhutantsu Hafla, Maroko Hafla, Türgi Hafla, Kreeka Hafla, Tarab Hafla, Tribal Hafla, Autumn Hafla, Winter Hafla) ning pärast seda uuele tantsufestivalile "Raqs Mystique" aluse panemine ning korraldamine. International Oriental and Fusion Dance Festival Raqs Mystique tõi Eestisse lisaks kuulsatele tantsijatele ka araabia muusikud. 

- Esmakordselt maailmas toimus 2018 aastal Tallinnas esimene Iraagi tantsu ja muusika festival, mida korraldas Eestis Berit Vill koostöös Sveitšis elava iraaklannaga Assala Ibrahim'iga, kes tõid koos Eestisse tantsijad 17 erinevast riigist ning lisaks haruldase iraagi muusikat mängiva ansambli, kes esinesid Tallinnas 21 ja 22.septembril 2018. Üritust toetas Tallinna Kultuuriamet. 

 

 

 

BS12.jpg

BS12.jpg

algajad kodu DSC6639 fb ats

+372 5245629
berit@mystika.ee